رفتن يا نرفتن؟ مسئله اينست

 تا بحال برای تماشای مسابقه ای به ورزشگاه رفتيد؟ دوست داريد بريد؟نظر شما در باره حضور زنان در ورزشگاهها چيه؟ فکر می کنيد ممکنه براشون مشکلاتی پيش بياد؟ چه مشکلاتی؟ دولت چیکار بايد کنه تا اين حضور امکان پذير بشه؟ مردم بايد چيکار کنن؟

نظرتونو کامل و دقيق بنويسيد تا با اسم خودتون تو گزارشم برای روزنامه شرق استفاده کنم .

/ 11 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کمالی

سو استفاده از بچه ها نکن خودت برو دنبال کارات خانم .به آقای افروزمنش می گم اقای رهبر رو بر عليه تو تحريک کنه ها!

سيما

سلام.عنوان وبلاگت جذاب و گيراست.مثل مسئله شرکت زنان توی ورزشگاه.زنها هم دل دارند ديگه همه اش که نبايد بشورن بسابن بپزن.بايد عادی بشه مثل همان رانندگی که تا چند سال پیش واسه زنها غير معمول بود.

مهشيد

خانم روزنامه نگار اگرم می خوای از نظرات مردم تو گزارشت استفاده کنی لازم نيست بهشون بگی. اينجوری گزارشت بی مزه ميشه. در ضمن دست از سر اين موضوع مسخره بردار. قضيه سرکاريه . ژورناليست بايد باهوش تر از اين حرفا باشه.

علی بلاش آبادی

ضمن عرض خرسندی از توجه شما به این مسئله ـ که البته نيازمند انجام کارهای کارشناسی بيشتر است ـ من فکر می کنم این مسئله با اینکه مهم است ولی نباید مستمسک افرادی قرار بگیرد که نه دلشان به بانوان این مملکت نه به ورزش این مملکت و نه به سلامت فضای این مملکت به هیچ کدام اینها نمی سوزد. اگر منصفانه نگاه کنیم می بینیم واقعا مشکلات بزرگتری داریم(بیکاری و اشتغال و ازدواج جوانان این مرزوبوم بااستعداد اسلامی) و با وجود اينها و به اضافه اينکه هنوز فرهنگ تماشاگری ما در فوتبال خيلی بالا نيست و آداب شايسته اسلامی انچنان که بايد توجه و رعايت نمی شود و این مطمئنا برای بانوان ورزش دوست عفیف و نجیب ما قابل تحمل نیست به نظر من شايسته نيست که اهم را واگذار کنيم و به مهم بچسبيم.

باربد آذربد

سلام/ رفتن يا نرفتن مسئله اين است./ اما پاسخ سوال هايتان: ۱- من کلا سه بار به ورزشگاه آزادی رفتم. و هر بار پس از پايان مسابقه تصميم اکيد گرفتم که ديگر پايم را به ورزشگاه نگذارم! ( به دلايل مختلف: عدم امنیت جانی! شنیدن حرف های آنچنانی! دیدن تخریب اتوبوس ها و از ترس لب بر نیاوردند!که پرداختن به هر کدامشان مثنوی هفتاد من می شود! ) بنابراين در خانه نشستن و امنيت کامل داشتن ، هم از لحاظ جانی و هم از لحاظ روحی را به ورزشگاه رفتن ترجيح می دهم. البته تجربه حضور در ورزشگاه های سرپوشيده ، مثل مسابقات ليگ کشتی و واليبال نيز آنچنان تعريفی ندارد. ۲- الان يک سال و اندی است که بر سر تصميم ام در مورد نرفتن به ورزشگاه ها مقاومت می کنم. هر چند اين يعنی محروميت از هيجان مثبتی که می توانستم از آن برخوردار شوم. اما خب! اين را هم می گذارم به حساب ديگر حقوق شهروندی که مجبوریم از آنها بگذریم. ( ادامه در کامنت بعدی)

باربد آذربد

۳-۳- اصولا نباید درسطح جامعه برای حضور یا عدم حضور زنان تفکیکی قائل شد! چون به قول دکتر احمدی نژاد هر نوع تفکیکی به زنان آسیب می رساند! . البته با توجه به وضع موجود علاقه ای به حضور اعضای اناث خانواده ام در ورزشگا ها ندارم. البته نظر آنها اين است که بايد حضور يابند! ( به نظر من نظر آنها بعد از يک بار حضور در ورزشگاه عوض می شود!) ۴- بله مشکلات فراوان! چه از لحاظ عاطفی! و چه از لحاظ جسمی ! ( فکر می کنید اگر در بازی ایران و ژاپن خانم ها نیز در ورزشگاه بودند! تعداد تلفات یک رقمی باقی می ماند!!! )شنيدن حرف های انچنانی! مزاحمت های قبل از حضور در ورزشگاه! و مزاحمت های بعد از آن!

باربد آذربد

۵- دولت چکار می تواند بکند؟ ... دولت فقط می تواند از لحاظ امنيتی يکسری تمهيداتی پياده کند. مثل در نظر گرفتن وسايل نقليه مجزا! جايگاه مجزا! ورودی و خروجی مجزا!/ ساختن جايگاه ويژه که صدا های ناهنجار و بدو بيره ها را فيلتر کند! و ...

باربد آذربد

۶- مردم چکار کنند؟ ( به قول يکی از دوستان مردم ما خودشان خيلی چيزها را برای خودشان نمی خواهند! ) اگر مردم بخواهند!!! می توان نظر فقها( که مصرانه نظر بر اين دارند که؛ نظر زن بر بدن مرد بيگانه و نامحرم در هر صورت حرمت دارد! و محل اشکال است! ) را هم عوض کرد. چون فقها خودشان نظريه ساختن تحت عنوان ارجحيت عرف ! می تواند خود گريزگاهی باشد برای رهايی از منع شرعی! / پس مردم بايد خودشان بخواهند! - اگر زنان بخواهند می توانندـ همان طور که دکتر احمدی نژاد خواست و شد!

وهب

سلام در سكوت مي توان نگاه را معنا كرد و آن را با عشق به دل پيوند زد مي توان بهار را به ديدار برگهاي خزان زده برد و براي رازقي هاي اميد از عطر دوست داشتن گفت مي خواهم سكوت كنم و تنها به حرف نگاهت گوش كنم مارا هم فراموش نکن

شيما

من که هميشه آرزو داشتم برای يکبارم شده برای تماشای فوتبال به استاديوم برم اما با اين لطفی که آقای رئيس جمهور فرمودند ديگه نمی تونیم خوابش رو هم ببينیم! به خاطر همین به نظرم اگر دولت لطف کنه و حداقل در این یک قضیه دخالت نکنه خیلی بهتره. جدای از شوخی اين مشکل هم مثل همه مشکلات ديگه ناشی از فرهنگ والای ايرانيه!! تا وقتی از نظر فرهنگی رشد نکنيم ، نه تنها اين قضيه بلکه مشکلات کلان سياسی - اجتماعی و ... ما حل نخواهد شد.